Laiptų konstrukcija
* Laiptų karkasas susideda iš pakopų, laiptasijų ir turėklų, kurios laiptų konstrukcija sujungia į vienalytę sistemą. Optimalus pakopos plotis visuomeninės paskirties pastatuose yra 30-35 centimetrai,o aukstis 12–15 centimetru,o paciu laiptu plotis maziausiai 150 centimetru ,pastogės patalpų ir rūsių laiptai gali būti 70–80 centimetrų pločio. Juo pakopos platesnės, tuo patogiau lipti laiptais. Gyvenamuose namuose optimaliausias pakopos plotis 25-30, o laiptelio aukštis optimaliausias yra 17–19 centimetrų. Jeigu laiptų marse yra daugiau kaip 17 laiptelių tada tarp pakopu rekomenduojama įrengti aikstelę. Kuo aukšteni laipteliai, tuo sunkiau laipioti laiptais.
* Jeigu laiptų posūkiuose įrengiamos laiptų aikštles. Aikštelės plotis ne turi būti mažesnis už pakopos plotį
* Laiptelių skaičius skaičiuojamas padalinus aukšto aukštį iš pakopos aukščio. Jeigu namo aukštas yra 306 centimetrų, laiptelio aukštis yra 17 centimetrų, laiptai turi turėti 18 laiptelių, kurie bus sutvirtinti į du maršus po 9 laiptelius kiekvienoje.
* Nekokybiški laiptai gali būti ne tiktai estetiškai ar funkcionaliai nepatrauklūs (girgžda, nepatogūs, per daug aukšti ar žemi laipteliai), bet ir nesaugūs, nes siauri laipteliai, nekokybiški turėklai ir t.t. gali būti traumų priežastis.
* Labai grubi klaida, kai vienuose laiptuose dedami skirtingo aukščio laipteliai. Žmonėms, kurie dažnai laipioja laiptais, atsiranda tam tikras refleksas atitinkamam laiptelio aukščiui. Jeigu laiptelio aukštis yra skirtingas, sumažėjus apšvietimui ar nesusikoncentruojant lipant, žmogus gali suklupti ir patirti įvairias traumas. Todėl laipteliai, kurie įrengti nesilaikant bendros laiptų sistemos, vadinami „ mirties laipteliais”, nes dažnai jie yra traumų priežastis.
* Gyvenamuose namuose laiptai paprastai įrengiami atskirose patalpose- laiptinėse. Šių patalpų sienos turi būti patvarios,geriau kad pacios sienos laiptineja butu sumuritos is patvariu medziagu pvz .(baltu plytų) gerai apšviestos ir būtinai turi atitikti priešgaisrinius reikalavimus. Todėl medinius laiptus galima įrengti tiktai vieno ar dviejų aukštų gyvenamuose namuose.
* Paprasčiausi ir patogiausi yra tiesūs laiptai, bet jie patalpoje užima labai daug vietos. Laiptai su staigiu 90 arba 180 laipsniu posūkiu ir laiptų aikštele yra sudėtingesni, bet užima mažiau vietos patalpoje.
* Ypatinga laiptų rūšis- sraigtiniai laiptai, įrengti sukant laiptelius apie vieną ašį tarp dviejų namo aukštų. Tokie laiptai pasižymi kompaktiškumu bei grakščiai atrodo interjere. Nors sraigtiniai laiptai ir neužima daug vietos, jais lipti nėra patogu. Laiptų forma suteikia patalpai erdvumo ir lengvumo.
Tokių laiptų nepatariama įrengti namuose, kuriuose gyvena pagyvenę žmonės. Vienam sraigtinių laiptų apsisukimui reikalingi ne mažiau kaip dvylika laiptelių, kurių aukštis 18 centimetrų. Laiptelių skaičius apskaičiuojamas dalinant aukšto aukštį iš laiptelio aukščio . Lenktuose laiptuose laiptelio plotis matuojamas pakopos viduryje, jisai turi atitikti apskaičiavimus. Todėl žinant laiptelio plotį viduryje, galima apskaičiuoti, kur laiptai turi prasidėti, kad patogiai pasibaigtų antrame aukšte.
* Laiptai – tarsi prašmatnus baldas, atliekantis tam tikras komunikacijos funkcijas, todėl svarbu savo būste teisingai pasirinkti laiptų modifikaciją. Todėl laiptus reikia įrengti labai atsakingai, nes pakeisti juos ar perstatyti yra labai sudėtinga. Taigi - laiptų formą ir medžiagas reikia suplanuoti laiku, geriausiai projektuojant patį pastatą. Dažniausiai pasitaikanti klaida- mėginimas įrengti laiptus pastate, kuris jau beveik pabaigtas statyti arba, pasirodo, kad laiptų konstrukcijai palikta per mažai vietos. Norint sujungti 3 m aukščio patalpą, laiptams reikia numatyti ne mažiau kaip 2 x 3 m dydžio plotą.