background
logotype

Maršiniais laiptai

 

 

Maršiniais laiptais įprastai vadinami laiptai, susidedantys iš vienos tiesios atkarpos arba iš dviejų tiesių atkarpų su tarp jų esančiais pasisukimais. Laiptai gali būti sumontuoti išilgai L formos sienos arba stačiakampės arkos formos tarpusienyje, arba iš visų pusių uždarame kvadrate. Sraigtiniai laiptai gali būti itin estetiškai įkomponuoti jūsų svetainės interjere. Šių laiptų elementų įtraukimas į konstrukciją gali padėti sutaupyti ne mažai erdvės – esant tiesiems maršams posūkių aikštelėse sumontuojami tarpiniai (užbėgamieji) laipteliai. Pastarieji, daugeliu atvejų, padeda sumažinti maršų nuolydžio kampą, kas paverčia laiptus gerokai saugesniais bei komfortiškesniais. 


Maršo plotis gyvenamuose patalpose turi būti nemažesnis nei 80 cm. Tokiais laiptais galima ramiai kilti ir leistis, nors prasilenkti ant jų dviems žmonėms jau bus kiek sudėtingiau. Todėl 80 cm – rekomenduojamas minimalus plotis, 90 cm – priimtiniausias, o 100 cm ir daugiau – komfortiškas sprendimas. Įprastai 100 cm laikoma optimaliausiu laiptu pločiu. Pakopos plotis turi būti ne mažesnis nei 
25-30 cm, t. y. ne mažesnis nei jūsų batų dydis.
Komfortišku pakopos aukščiu įprastai laikoma 15 cm. Patogiausias variantas, kai jos aukštis – nuo 17 iki 18 сm, o plotis – 27–30 сm. Tokiais laiptais patogu ir leistis, ir kilti vidutinio sudėjimo žmogui.  Pakopos yra pagrindinis laiptų elementas. Pirma ir paskutinės pakopos dar vadinamos nužengiamosiomis. Pagal savo formą pakopas galima skirstyti į stačiakampes, nusklembtas, trikampes ir lanko formos. Pagal savo sudėtį pakopos gali būti pilnavidurės - masyvo, tuščiavidurės - karkasinės, laminuotos – dengtos. Pakopos gali būti tonuotos įvairių spalvų ir atspalvių beicais, nors tokios pakopos atrodo moderniai, jas reikia prižiūrėti kad neprasivaiksčiotų lakas iki beico,nes tokiu pakopų remontas gali būti sudėtingas.

 

Laiptų statumas priklauso nuo paskirties.

Laiptai neturetu būti statesti kaip 45 laipsniai

 

Pakopos

 

 

Lipa-1

 

Perdanga turi būti ne žemiau 2000 mm virš pakopų briaunų
Tačiau turint omenyje, kad jauni žmonės auga vis aukštesni, patariama šį aukštį padidinti.

Sukūrė UAB „Šarūno reklama“ naudojant Joomla turinio valdymo sistemą